Trzy dni rywalizacji Akademii Piłkarskiej WIKI Sanok rocznik 2010.

Młodzi zawodnicy Akademii Piłkarskiej WIKI Sanok rocznik 2010 na wyjazd do Nadrzecza czekali z wielkim utęsknieniem. Możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na trzydniowym Turnieju RSSPORT Nadrzecze z klasowymi zespołami z Polski był głównym determinantem wyjazdu.

Do Nadrzecza, nasza drużyna przyjechała w piątek wieczorem i jeszcze tego samo dnia zagrała swój pierwszy mecz z Hetmanem Zamość. Od początku meczu akademicy postawili twarde warunki gry a trener drużyny przeciwnej przecierał oczy ze zdumienia, że jego drużyna nie radzi sobie z drużyną o rok młodszą. Akademia Piłkarska Wiki Sanok pojechała na turniej w roczniku 2009, aby się ogrywać przed wiosennym startem ligi. Stare przysłowie mówi „ucz się od lepszych” i właśnie w tym kierunku zmierza sztab szkoleniowy akademii.
Mecz z Hetmanem, zresztą jak każdy inny na turnieju z udziałem naszej drużyny mógł zakończyć się różnie. Wynik był sprawa otwartą do ostatniego gwizdka. Jedyna drużyna na tym turnieju była poza zasięgiem każdego, to SMS Rzeszów ale z tym należało się liczyć. Z tego meczu oprócz dobrego względnie wyniku na tle innych drużyn mierzących się z SMS wynosimy kilka cennych lekcji.
Nie wyniki były najważniejsze na tym turnieju a sprawdzenie całej drużyny, graczy podstawowych, zmienników oraz metodologii nauczania gry w piłkę. Nie było meczu, gdzie chłopaki nie zostawiliby serca na boisku. Kilka nie tuzinkowych akcji to ozdoby każdego meczu. Wyprowadzanie piłki „od tyłu” , utrzymywanie się przy niej oraz praca nad każdym podaniem mogły cieszyć oczy trenera. Oczywiście nie obyło się bez kilku wpadek, po których z reguły traciliśmy bramki, ale taka jest piłka.
Zawodnicy zakwaterowani byli w komfortowych warunkach a same mecze rozgrywane były w ogrzewanym balonie. Oczywiście wszystko w reżimie sanitarnym.
Każdy mecz potwierdzał tylko, iż jesteśmy przygotowani wykonujemy dobra pracę i idziemy w dobrym kierunku. Treningi częstokroć w mrozie, ale zawsze na świeżym powietrzu przynoszą efekt. Praktycznie do ostatniego meczu nie widać było po młodych adeptach sztuki piłkarskiej żadnego zmęczenia. Coraz większe zrozumienie na boisku dawało widoczne efekty. Z ławki trenerskiej przeciwników słychać było same superlatywy pod kątem naszej drużyny np. „patrzcie, te maluchy ze sobą rozmawiają, wiedzą co i jak a wy co?”, „Trenerze, ale przecież wygraliśmy, Tak, ale oni są młodsi od was o rok, a jakie Serce do gry mają „. Po takim turnieju można być tylko DUMNYM z zawodników reprezentujących Sanok oraz Akademię Piłkarską Wiki Sanok. Oceniając turniej całościowo – doskonałe przetarcie przed ligą.
Akademia Piłkarska WIKI Sanok 2010:
Rafał Duży, Dawid Mazgaj, Paweł Koczera, Szymon Kluska, Oliwier Rygiel, Jakub Szczurzydło, Marcel Przybyłowicz, Patryk Hoksa, Szymon Kozak, Patryk Biskup, Gabriel Dufrat, Jakub Drwięga, Mikołaj Juszczyk, Bartosz Wójtowicz.
Trener I : Mariusz Sumara
Trener II : Łukasz Rygiel
Zdj . Strona RSSport oraz Damian Biskup.