Maluszki bez porażki w Brzozowie

W sobotę 16.09.2017 roku odbył się turniej piłkarski rocznika 2010 i młodszych. Głównym organizatorem była Szkółka Piłkarska MOSiR Brzozów, a całość odbyła się na stadionie przy ul. Legionistów 3. W zawodach  wzięły udział zaprzyjaźnione z naszą szkółką zespoły: AP Sanok, Ekoball Sanok, Przełomek Besko, MOSiR Dukla, Remix Niebieszczany, Wilczki Lesko, Kolejarz Zagórz oraz dwie drużyny gospodarzy MOSiR Brzozów 1 i MOSiR Brzozów 2, które są prowadzone przez trenera Jakuba Brajewskiego.

Nasza drużyna pokazała się z bardzo dobrej strony nie doznając porażki w całym turnieju. Swój debiut tego dnia zaliczył Trener Maciej Żuber, który rozpoczął pracę w Akademii.

Rozgrywki toczyły się w systemie „każdy z każdym” a mecze trwały bez przerw po 10 minut. Cały turniej, który został bardzo dobrze zorganizowany, stworzył dzieciom łącznie 80 minut gry dla każdej z drużyn. Początek lekko deszczowy wcale nie zniechęcał dzieciaków, aby wyjść na boisko i pokazać charakter walki oraz wspaniałe umiejętności. Mimo niepogody wszyscy uzbrojeni w uśmiechy na buziach i radość w sercu wybiegli na murawę. Piękne strzały, dryblingi, przechwyty, celne podania i obrony bramkarskie wprawiały obecnych kibiców w zachwyt i emocje porównywalne Lidze Mistrzów.

Organizator zadbał o napoje i ciepłą herbatkę dla dzieci jak również dla obecnych trenerów i kibiców. Każdy z uczestników otrzymał poczęstunek w postaci batoników musli, drożdżówek, owoców i różnych słodkości. Po chwili pozytywnej energii jaka unosiła się w trakcie meczów, deszcz przestał kropić, a spotkaniom zaczęło przyglądać się słońce. Słupki, poprzeczki to kontynuacja ciekawej gry, lecz wisienką na torcie były bramki. Stadiony świata! Tak padały cudowne gole zdobywane raz za razem przez młodych piłkarzy. Szczęście z gry jakie im towarzyszyło długo nie opadnie na murawę po takich rozgrywkach. Pomiędzy meczami dzieci brały udział w indywidualnej rywalizacji. Drybling miedzy stożkami zakończony strzałem na bramkę był możliwością sprawdzenia własnych umiejętności za co przyznane zostały nagrody za trzy pierwsze miejsca. Przy tej konkurencji, a zarazem na całych zawodach dzielnie im kibicowała i wspierała na duchu pluszowa maskotka mrówki z PSB Mrówka Brzozów. Na koniec każdy z uczestników otrzymał pamiątkowe dyplomy, a każda z drużyn po piłce.