Nasi w hicie kolejki Bundesligi.

W hicie niemieckiej Bundesligi na Signal Iduna Park w Dormundzie spotkały się zespoły Borussi Dortmund i Bayeru 04 Leverkusen. Stadion wypełniony po brzegi. Wielkie piłkarskie święto a pomiędzy uradowanymi fanami Borussi zawodnicy Akademii Piłkarskiej Sanok. Będąc w Niemczech nie mogliśmy opuścić takiej okazji i po pierwszym dniu rozgrywek RENO CUP od razu udaliśmy się do Dortmundu.

Zawodnicy Akademii Piłkarskiej Sanok stali się obiektem wielkiego zaciekawienia wśród przechodzących kibiców a w szczególności Polaków mieszkających w Niemczech. Mnóstwo pytań i wymiana serdeczności pod naszym adresem było miłym akcentem podczas tego pobytu. Również bardzo ciepło przyjęto nas na stadionie i zadbano abyśmy mieli jak najlepsze miejsca do oglądania swoich ulubieńców. To też w powtórkach telewizyjnych widać chłopców w czerwonych dresach w pierwszym rzędzie miejsc siedzących.

Super atrakcja dla małych zawodników, którzy mogli z bliska zobaczyć jak po boisku porusza się niczym antylopa Łukasz Piszczek, czy bajeczną technikę Sancho. Telewizja nie oddaje tej dynamiki a już z pewnością nie oddaje atmosfery panującej na Signal Iduna Park. Śpiew 84 tysięcznej publiczności przyprawia o dreszcze na całym ciele.  Chłopcom wprost odjęło mowę a oczy zamieniły się w wielkie pięciozłotówki. Widok bezcenny ! Przygoda, która zapadnie w ich pamięci do końca życia.