Awans 2009 do Finału Mistrzostw Futsalu.

W dniu dzisiejszym (tj. 22.11.20r.) w Zagórzu odbyły się eliminacje halowych Mistrzostw Podkarpacia w Futsalu rocznik 2009/2010. Brało w nich udział 8 zespołów podzielonych na 2 grupy. Nasza drużyna Akademia Piłkarska WIKI Sanok przydzielona została do grupy A wraz z Ekoballem Sanok, Activ Pro Rymanów oraz Legionem Pilzno. W grupie B znalazły się natomiast AP Jasło, Wilczki Lesko, Beniaminek Krosno oraz gospodarze turnieju Kolejarz Zagórz. Każdy z zespołów rozegrał więc 3 mecze (każdy po 20 minut), zwycięzcy swoich grup spotkają się w Turnieju Finałowym.

Pierwszy mecz rozgrywamy z drużyną Ekoball Sanok. Po około 5 minutach gry wchodzimy na odpowiednie obroty. Narzucamy rywalom swój styl gry polegający na wysokim pressignu oraz szybkiej wymianie piłki i strzelamy 2 gole. W tym meczu dominujemy na boisku pod każdym względem… Drogę do bramki znaleźli: Piotr Dydek oraz Filip Baraniewicz. Mecz kończy się naszym zwycięstwem 2-0.
Kolejne spotkanie rozgrywamy z Legionem Pilzno. Mecz ten śmiało można nazwać prawdziwym piłkarskim thrillerem, który do ostatniej minuty stał pod znakiem zapytania. Mecz w którym obie drużyny pokazały swoje umiejętności piłkarskie, a bramkarze popisywali się świetnymi interwencjami. Jako piersi w tym meczu tracimy bramkę, ale walczymy na każdym kawału boiska, co przynosi zwycięstwo.
W tym meczu można było zobaczyć wielki charakter i serce do gry w naszej drużynie. Ekipa Akademii słuchała wskazówek Trenerów, mądrze neutralizując atuty przeciwnika i raz po raz stwarzała groźne sytuacje bramkowe. Bramki w tym meczu zdobyli : Filip Baraniewicz oraz Piotr Dydek. Cała drużyna pokazała wielką determinację i wolę walki! Takie mecze dodają skrzydeł całej drużynie!
Ostatnie spotkanie rozgrywamy z zespołem Activ Pro Rymanów. Nasza drużyna opromieniona wcześniejszymi zwycięstwami, przystępuje do tego meczu pozytywnie nakręcona. Kontrolujemy mecz i przeprowadzamy wiele składnych akcji. Wygrywamy całe spotkanie 6-1. Bramki strzelali: Filip Baraniewicz 2x, Karolina Senuś, Aleks Stasicki, Szymon Starzak oraz Piotrek Dydek. Brawo!
Tym samym kończymy dzisiejsze zmagania z kompletem zwycięstw, zajmujemy 1 miejsce w grupie i meldujemy się w finale turnieju. Wszystkim zawodnikom należą się ogromne brawa! Każdy bez wyjątku, pokazał dzisiaj charakter i zostawił sporo zdrowia na boisku ( a raczej hali ). Dodatkowo najlepszym bramkarzem Turnieju wybrany został Rafał Adamowski. Gratulujemy! Brawo DRUŻYNA!