Akademia na podium Bellsport CUP w Zakopanem

W drodze do wielkiego finału przegrywamy po karnych z Zagłębiem Sosnowiec ale w małym finale nie pozostawiamy złudzeń i pokonujemy Jagiellonię Białystok 8:3 i zdobywamy trzecie miejsce w największym turnieju w Polsce.

1. Śląsk Wrocław
2. Zagłębie Sosnowiec
3. Akademia Piłkarska Sanok ❤
4. Jagiellonia Białystok

Wielkie piłkarskie święto w Zakopanem niestety przeszło do historii. Kto nie był na Api arenie niech żałuję. Turniej Bellsport CUP z roku na rok ewoluuje. Tym razem w szranki stanęło, aż 36 zespołów z Polski, Czech i Słowacji.

Z naszego kraju do stolicy polskich Tatr dotarły zespoły z najdalszych zakątków Polski!

Koszalin, Kołobrzeg, Suwałki, Szczecin, Białystok, Biała Podlaska.

Dzieciaki docierały do nas pociągami 🚂 , autokarami 🚌oraz samochodami 🚕. Dla wielu z nich był to pierwszy taki pobyt z daleka od domu. Niejednokrotnie trenerzy musieli przybierać rolę rodziców, krojąc kotleta czy nalewając herbatę.

W tak młodym wieku raczej nie powinniśmy zwracać uwagę na wynik sportowy ale skoro turniej miał wskazać najlepszy zespół to ekipie Akademia Piłkarska WKS Śląsk Wrocław SA należy się oddanie ukłonu za całokształt tego jak prezentowali się na Api Arenie w ciągu tych trzech dni rywalizacji. Sam mecz finałowy to ,,crème de la crème” tego co jest najlepsze w piłce dziecięcej.

Objawienie turnieju Akademia Piłkarska Zagłębia Sosnowiec, im. Włodzimierza Mazura stawiła czoła ,,wojskowym” prowadząc nawet dwoma bramkami. Ostatecznie wrocławianie wrzucili drugi bieg i zdobywając 3 bramki mogli podnieść ręce do góry w geście triumfu! Ten finał na długo pozostanie w naszej pamięci.

Świetnie podczas turnieju zaprezentowała się mało znana akademia z Sanoka. Akademia Piłkarska Sanok, która twardo, a zarazem solidnie odprawiała z kwitkiem kolejne zespoły. Ta konsekwencja doprowadziła chłopaków z Sanoka do półfinału, i meczu o brąz w którym rozbili jednego z faworytów turnieju ekipę Akademia Piłkarska Jagiellonia

W zawodach zaprezentowało się 5 zespołów z zagranicy. Trenerzy bardzo ciepło wypowiadali się o pobycie pod Giewontem. Mamy nadzieję, że nasza znana polska gościnność znajdzie odzwierciedlenie i z roku na rok coraz chętniej będa uczestniczyć w organizowanych w Polsce turniejach.