Akademia w czołówce

W miniony weekend w Krośnie w hali pneumatycznej odbył się mocno obsadzony turniej dla rocznika 2013. Drużyna Akademii Piłkarskiej Sanok również wystartowała w rozgrywkach zbierając kolejne cenne doświadczenie boiskowe z markowymi rywalami.

Pierwszy dzień rozgrywek to faza grupowa, w której rywalizujemy z FC Barcelona Warszawa, Wisła Kraków, Bronowianka Lublin, Dunajec Nowy Sącz i Termalica Bruk-Bet Nieciecza. Dwutygodniowy rozbrat z piłką podczas ferii dał się trochę we znaki jednak pomimo to nasz zespół pokazał, że nie są chłopcami do bicia w tej kategorii wiekowej a raczej jednymi z przodujących. Pierwszy mecz wygrywamy z Termalicą aż 4:0 po dwóch bramkach Filipa Grudnia oraz Leny Furdak i Mateusza Ćwikły. Do kolejnego pojedynku podchodzimy trochę onieśmieleni bo mecz z Barceloną zawsze przyprawia o gęsią skórkę. Jednak podejmujemy wyrównaną walkę, Gabryś kręci rywali bez kompleksu, mamy swoje sytuacje ale jeden błąd kosztuje nas utratę jedynej bramki w tym meczu. W kolejnych spotkaniach ulegamy ostatniej drużynie w grupie Bronowiance Lublin oraz bardzo mocnemu zespołowi Wisły Kraków, który wygrywa cały turniej. Po całym dniu rozgrywek ostatecznie zajmujemy trzecie miejsce w grupie i awansujemy do Grupy Złotej.

Akademia Piłkarska Sanok – Termalica Bruk-Bet Nieciecza 4:0
Bramki: Filip Grudzień x2, Lena Furdak, Mateusz Ćwikła

Akademia Piłkarska Sanok – FC Barcelona 0:1

Akademia Piłkarska Sanok – Wisła Kraków 0:1

Akademia Piłkarska Sanok – Bronowianka Lublin 0:2

Akademia Piłkarska Sanok – Dunajec Nowy Sącz 3:0
Bramki: Filip Grudzień x2, Piotr Tarapacki

W drugim dniu turnieju przystępujemy do rywalizacji w Grupie Złotej, w której naszymi rywalami są FC Barcelona, Cracovia Kraków, Sandecja Nowy Sącz, Beniaminek II Krosno, Aserek Team Gorlice. W pierwszym meczu podejmujemy rewanż z Barceloną. Gramy już odważniej i stwarzamy wiele sytuacji ale nie potrafimy trafić do bramki rywali. Przeciwnik za to trafia do naszej siatki dwukrotnie. Nie załamujemy się i staramy się do końca o korzystny wynik. Akcję turnieju przeprowadza Łukasz Sieradzki, który efektowną ruletą mija rywali dryblując przez całe boisko i dogrywa do Ćwikły a ten do Tarapackiego, któremu pozostało tylko umieścić piłkę między słupkami Barcelony. Łapiemy kontakt. Niestety zabrakło już czasu na wyrównanie pojedynku ale schodzimy z wysoko uniesionymi głowami.
Wymęczeni podchodzimy do kolejnego meczu z dobrze dysponowaną Sandecją i ponownie jeden błąd przesądza o wyniku. Złość sportowa sprawia, że do końca turnieju nie przegrywamy już żadnego meczu. Po drodze pokonujemy Beniaminek Krosno, remisujemy z Aserek Team oraz wysoko wygrywamy z Cracovią Kraków.

Akademia Piłkarska Sanok – FC Barcelona 1:2
Bramka: Piotr Tarapacki

Akademia Piłkarska Sanok – Sandecja Nowy Sącz 0:1

Akademia Piłkarska Sanok – Beniaminek Krosno II 2:0
Bramki: Piotr Tarapacki, Wojcicech Wasłowicz

Akademia Piłkarska Sanok – Aserek Team Gorlice 1:1
Bramka: Łukasz Sieradzki

Akademia Piłkarska Sanok – Cracovia Kraków 3:0
Bramki: Filip Grudzień, Lena Furdak, Wojciech Wasłowicz

Ostatecznie kończymy turniej w pierwszej dziesiątce pośród dwudziestu czterech zespołów, zostawiając z tyłu wiele dobrych ekip. Brawa dla całej drużyny za dobrą postawę. Każdy zostawił na boisku mnóstwo sił i serca. Drużyna sprawdziła się w nowym systemie gry z wymagającymi rywalami. Aspekt szkoleniowy turnieju bezcenny. Dziękujemy Beniaminkowi PROFBUD Krosno za zaproszenie i super grę.

Akademia Piłkarska Sanok 2013:

Mateusz Gagatko, Łukasz Sieradzki, Piotr Tarapacki, Lena Furdak, Wojciech Wasłowicz, Gabriel Kulon, Filip Grudzień, Mateusz Ćwikła, Tymon Dorotniak, Max Czopor.

Trener: Jakub Gruszecki
Kierownik: Dariusz Sieradzki